Výlety 2020-04-14T14:57:11+00:00

Výlety

Malá výstavka vycpaných zvířat

Přímo v prostoru pensionu můžete shlédnout unikátní preparace zvěřě z Běloruska,Slovenska,Kamčatky, Bajkalu,Argentiny …. Přijděte se podívat , nebudete litovat.

Lázně Karlova Studánka

Srdcem Jeseníků jsou Lázně Karlova Studánka se nacházejí 3,5 km od našeho pensionu. Můžete je navštívit jak autem, autobusem, na kole i pěšky po krásných lesních cestách s vyhlídkou na Praděd a Ludvíkovské údolí.

V Karlově Studánce se můžete procházet po malebném okolí nebo zajít do bazénového komplexu se saunou a perličkami.  Při procházce si každý může nabrat v pitném pavilonku místní minerální vodu, která je známá svými léčebnými účinky a výraznou chutí. Po namáhavém dni je možné si objednat i procedury nebo masáže.

Nejvyšší hora Jeseníků

Nejvyšší hora Jeseníků se nachází 10 km od Pension Grizzly. V létě se sem dostanete jak autem, autobusem- kyvadlovou dopravou ze stanoviště Hvězda, na kole nebo pěšky. Pěší túry jsou velmi oblíbené. Zajímavé trasy začínají již z Karlové Studánky po žluté stezce, která je lemovaná četnými horskými vodopády. Můžete navštívit vysílač Praděd, ze kterého je malebný výhled nebo pokračovat na chatu Švýcárna.

Praděd je možné navštívit i v zimě, kdy nabízí upravené běžecké trasy.

Mechová jezírka Rejvíz

Na Revíz se můžete dostat autem. 35 km od pensionu nebo na kole po cyklistické trase, která je velmi příjemná a nenáročná- 19 km. Cyklistická trasa Vás povede kolem Lorenyovi hutě, která zde stojí již od středověku. Poté projedete údolím Lapků z Drakova, kde se každoročně konají lesní slavnosti. A na konci cesty Vás čeká Mechové jezírko, které je spojeno s mnohými legendami.

Vodní dílo Slezská Harta

46 Km vzdálené vodní dílo nabízí v létě značné využití. Je vhodné pro rybaření, koupání, projížďky na bruslím a výlety na Loď Santa Maria se zkušeným kapitánem Vás proveze po celé vodní nádrži, zavede na zajímavá místa, ukáže malebné zátoky, dozvíte se o historii nádrže a o okolních obcích, kterých se výstavba vodního díla dotkla. Kontakt pro objednání lodě: tel.: +420 602 744 304

Hrad Sovinec

Hrad Slovinec byl založen roku 1348 rodem „ pánů ze Sovince.“ Za husitských válek byl významnou pevností bojovníků. V dnešní době je hrad přístupný veřejnosti. Konají se zde i prohlídky hradu s průvodcem a četné letní slavnosti tématickým historickým zaměřením. Tento nádherný hrad je 38 km vzdálený.

Zámek Bruntál

24 km vzdálené město Bruntál nabízí prohlídku renesančního zámku v netradičním tvaru kruhové výseče. Nejhodnotnější interiéry zámku jsou zpřístupněny veřejnosti: zámeckou expozici tvoří kaple a sály, zdobené rokokovými nástěnnými malbami mimořádné kulturní hodnoty a vybavené původním mobiliářem z 18. až počátku 20. století., zámeckou galerii s díly italských, holandských, vlámských a německých mistrů 16. – 18. století ze sbírek velmistrů Řádu německých rytířů.

Návštěvu zámku můžete spojit s koupáním v místním bazénu s tobogány a atrakcemi pro děti.

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně

Na elektrárnu se dostanete buď autem nebo celodenní pěší túrou z Pradědu. Mnohé její objekty jsou umístěny v podzemí a povrchová výstavba byla ohleduplně začleněna do okolní přírody. Jedná se o největší vodní dílo v naší republice a výkon jednoho soustrojí je největší svého druhu v Evropě. Elektrárna je přístupná i 6-ti sedačkovou lanovkou z lyžařského střediska Kouty. Elektrárnu můžete navštívit buďto jen zvenčí, nebo si domluvit exkurzi.